A törvény szerint csak határozatlan időre lehet székhelyszolgáltatási szerződést kötni. A határozott idejű székhely szerződés semmiképpen nem felel meg a törvényi előírásoknak.
Akkor miért van szükség hűségnyilatkozatra?
A székhelyszolgáltatás hűségnyilatkozat egy piaci fogás. Hasonlóan a telefonszolgáltatók hűség szerződéséhez a székhelyszolgáltatást igénybe vevő céget kötelezi arra, hogy a befizetett székhely díj teljes időtartama alatt maradjon a székhelyszolgáltatónál. Egyszerűbben úgy is fogalmazhatnánk, hogy nincs pénz-visszafizetési garancia. Vagyis a székhelyszolgáltatás díja nem jár vissza a cégnek, ha időközben meggondolja magát és más székhelyre települne át.
Ez különösen akkor lehet bosszantó, ha a székhelyszolgáltató hibázik és emiatt a céget büntetik meg. (Ilyen hibák cégünknél alakulásunk óta nem történtek!)
- A szolgáltató nem veszi át a levelet
- A szolgáltató nem küldi tovább a levelet
- A székhelyszolgáltató nem helyez el cégtáblát
- A székhelyszolgáltató elveszíti a levelet
Ha a székhelyszolgálató hűségidőhöz köti a szerződést, akkor ott óvatosnak kell lenni.
Célszerű megnézni a szerződést, hogy nem lehet-e benne valami egyéb feltétel, ami a székhelyszolgáltatás hűségidejét kockázatossá teszi: Ilyen árulkodó jel lehet, ha a székhelyszolgáltató a szolgáltatással kapcsolatos felelősségét korlátozza, vagy kizárja. Ilyen céggel egyszerűen nem kell székhelyszolgáltatás szerződést kötni.