2006. évi V. törvény „A cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról…” 31. § (5.) bekezdése rendelkezik arról, hogy Ha a bejegyzési kérelemben külföldi jogi személy vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaság szerepel, vagy a bejegyzési kérelemben feltüntetett külföldi természetes személy nem rendelkezik magyarországi lakóhellyel, a bejegyzési kérelemben kézbesítési megbízottat kell megjelölni. Ez a kézbesítési megbízott lehet maga a székhelyszolgáltató cég is.
A kézbesítési megbízott lehet jogi, vagy természetes személy is. A kézbesítési megbízott bejelentése a társasági szerződés, alapító okirat keletkezésekor, vagy módosításakor egy külön okirat benyújtásával történik, melyben a megbízó erre megbízást ad, a kézbesítési meghatalmazott pedig ezt elfogadja. A megbízási szerződésnek teljes bizonyító erejű magánokiratnak, vagy közokiratnak kell lennie. Ez annyit jelent, hogy magánokirat esetében két tanú is kötelező.
A kézbesítési megbízott kizárólag a hatóságok és a cégbíróság által küldött iratok átvételére kötelezett. Amennyiben ezen iratokat a kézbesítési megbízott átvette, onnantól számított 15 napon belül vélelmezni kell, hogy az iratok tartalmát a megbízó külföldi személy részére ismertté vált. Egyéb iratokat a kézbesítési megbízott nem köteles továbbküldeni a külföldi személy részére.
A törvény szövegéből egyértelműen látszik, hogy a továbbítás módját a törvény nem írja elő, tehát akár elektronikus úton is továbbítható.
A szolgáltatásunkat ennek szellemében bővítettük ki. Egy titoktartási szerződés aláírásával a kézbesítési megbízott felhatalmazza a székhelyszolgáltatót, hogy leveleket felbontsa és a tartalmát beszkennelve eljuttassa a megbízó részére.
Cégünk – mint székhelyszolgáltató – a kötelező törvényi előírásoknál többet vállal és teljesít. Megbízás esetén nem csak a hatósági, hanem valamennyi küldeményt szkennelve is továbbít. Az eredeti küldeményeket postai úton is megküldi, de a felek közötti megállapodás révén a szkennelve elküldött iratok kézbesítettnek minősülnek.