A székhely fogalma
2006. évi V. törvény
7. § (1) A cég székhelye a cég bejegyzett irodája. A bejegyzett iroda a cég levelezési címe, az a hely, ahol a cég üzleti és hivatalos iratainak átvétele, érkeztetése, őrzése, rendelkezésre tartása, valamint ahol a külön jogszabályban meghatározott, a székhellyel összefüggő kötelezettségek teljesítése történik. A cégnek a székhelyét cégtáblával kell megjelölnie. A cég létesítő okirata úgy is rendelkezhet, hogy a cég székhelye egyben a központi ügyintézés (döntéshozatal) helye. Amennyiben a cég székhelye nem azonos a központi ügyintézés helyével, a központi ügyintézés helyét a létesítő okiratában és a cégjegyzékben fel kell tüntetni. A cégeljárás szempontjából székhelynek minősül a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete, valamint az európai gazdasági egyesülés telephelye is.
Máris mutatunk két példát, amikor a székhelyszolgáltatás életmentő lehet
Induló vállalkozás esetén
Vannak olyan magánszemélyek, akiknek nincs saját tulajdonú ingatlana. A cégtörvény kötelezően előírja, hogy a székhelyet meg kell jelölni már a vállalkozás indításához. Ilyenkor lehet ismerőst, rokont megkérni, hogy biztosítson székhelyet az Ön cégének.
Ha a céggel baj van
Az esetek jó részében a vállalkozások nem ezért kerülnek nehéz helyzetbe, mert rosszul végzik a tevékenységüket. Egyes felmérések szerint a cégeket jelentős arányban más személyek, vagy cégek hozzák nehéz helyzetbe. A külső körülmények váratlan változása főleg a fiatal vállalkozásokat viselik meg. Ha a céggel baj van, lépni kell…